Замовити дзвінок
Ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Код з картинки*
CAPTCHA

Час роботи:

ПН-ПТ 08:00 - 20:00
СБ, НД вихідний
flag ua

Гідроізоляція деформаційних швів у підсилосних галереях на Кононівському елеваторі

Служба гідроізоляції, м. Кременчук спільно з нашими партнерами ТОВ "Служба порятунку бетону+", м. Тернопіль виконала гідроізоляційні роботи з герметизації деформаційних швів на Кононівському елеваторі у с. Веснянка, Хмельницька обл.


Огляд чотирьох підсилосних галерей, частина з яких були сильно підтоплені ґрунтовими водами, показав, що протікання ґрунтової води відбувається через незагідроізольовані деформаційні шви, які не були захищені від її зовнішнього впливу ґрунтової води. Також були течі через незакриті технологічні отвори опалубки та у деяких місцях у примиканні стіна-підлога. У прилеглих до швів зонах були мокрі плями на стінах - наслідок сильного капілярного протікання води через бетон.

Слід зазначити, що рівень ґрунтової води знаходився на глибині близько 1м нижче за рівень землі. Галереї піддавалися постійному впливу води протягом усього року, який у період весняних паводків лише збільшувався, а влітку потік води практично не зупинявся. У галереях постійно була присутня вода, що призводило до псування зерна та великих витрат для підприємства.


Стан галереї перед виконанням гідроізоляції   Рівень води у затоплених галереях


 
Після відкачування води та огляду стану швів, замовнику було запропоновано технологію внутрішньої герметизації деформаційного шва за допомогою еластичної полімерної стрічки Sikadur Combiflex 300 та клею на основі модифікованих полімерів.


Sikadur Combiflex 300   

Технологія герметизації деформаційних швів у підсилосних галереях


Зі шва видалявся будівельний заповнювач - дошка або пінопласт. Внутрішня порожнина шва та прилеглі до шва області на стінах очищалися та промивались водою під високим тиском.


Видалення будівельного заповнювача зі шва   Герметизація порожнини шва шовним матеріалом.


Порожнина швів заповнювалася швидкосхоплюваним шовним матеріалом Пенекрит – це дозволило тимчасово блокувати надходження води через шов і зменшити його прохідний перетин.

Поверхні, на які наносився клей, по всій площі обробляли проникаючою гідроізоляцією Пенетрон для відсічення капілярного тиску води на клей і стрічку, витіснення її з пор бетону та блокування просочування по порах після внутрішньої герметизації шва.


Обробка прилеглих до шва поверхонь Пенетроном   Укладання гідроізоляційної стрічки для герметизації деформаційних швів


На очищену та висушену Пенетроном поверхню за допомогою шпателя наносився клей, на який укладалася стрічка по всій довжині шва. Краї стрічки ущільнювалися за допомогою валика, а кінці спаювалися гарячим повітрям. Для цього використовувався промисловий фен.

Краї стрічки ущільнювалися за допомогою валика, а кінці спаювалися гарячим гарячим повітрям. Для цього використовувався промисловий фен.


Укладання гідроізоляційної стрічки   Укладання гідроізоляційної стрічки на підлогу


Для попередження механічних пошкоджень стрічки вона закривалася спеціальною металевою смугою.

Незакриті отвори після опалубки, близькі до деформаційних щвам, герметизувалися за допомогою матеріалу Пенеплаг і Пенекрит.

Пенеплагом зупинявся напір води, а Пенекритом герметизувалася сама порожнина отвору, яку попередньо збільшували в діаметрі і поглиблювали до 3см за допомогою перфоратора та коронки бетону.

Після проведених робіт протікання води в підсилосні галереї було повністю усунуто, не зважаючи на сильний негативний гідростатичний тиск у ділянці деформаційного шва та відносні деформації, що сприймає на себе клей та стрічка.


Результат герметизації