Замовити дзвінок
Ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Код з картинки*
CAPTCHA

Час роботи:

ПН-ПТ 08:00 - 20:00
СБ, НД вихідний
flag ua

Гідроізоляція монолітного фундаменту – Пенетроном чи традиційними матеріалами? Що ефективніше?


Гідроізоляція монолітного фундаменту – Пенетроном чи традиційними матеріалами? Що ефективніше?

Про технології гідроізоляції бетонного монолітного фундаменту та про спосіб досягнення його максимального гідрозахисту за мінімальних витрат

Автор статті: Євген Ходаковський, експерт гідроізоляції ПП "ВЕМАКС". Служба гідроізоляції


Гідроізоляція фундаменту ― запорука довговічності будівлі та споруди


Фундамент – основа будь-якої споруди. Тому надійність та довговічність будівель та споруд безпосередньо залежать від ступеня його захисту. Майже завжди, фундаменти будівель піддаються сильному впливу водного середовища, яке, як правило, містить і агресивні сполуки, що надають руйнівний вплив на матеріал фундаменту. Джерелом водного впливу на фундамент, найчастіше, це грунтові води. У поєднанні зі стічною поверхневою водою (дощовою або талою), навколо фундаменту (або в якомусь його локальному місці) виникає критичний тиск, і якщо питанню гідроізоляції фундаменту не приділено належної уваги ще на стадії проектування, результати можуть бути плачевними. Тому забезпечення 100% захисту та гідроізоляції фундаменту ― це запорука його довговічності, відповідно і надійної експлуатації будівлі чи іншої споруди.

У цій статті йдеться про технології гідроізоляції бетонного монолітного фундаменту та про спосіб досягнення його максимального гідрозахисту за мінімальних витрат.

Гідроізоляція фундаменту традиційними матеріалами та проникаючою гідроізоляцією Пенетрон. Порівняльний аналіз


При широкому виборі гідроізоляційних технологій, який пропонує будівельний ринок, найбільш ефективним, з точки зору співвідношення витрат на гідроізоляцію та отриманий гідроізоляційний ефект, є система проникаючої гідроізоляції Пенетрон. Далі, ми проведемо порівняння гідроізоляції Пенетрон із традиційними способами гідроізоляції та з'ясуємо, чому гідроізоляція Пенетрон найбільш ефективна сьогодні.

Для порівняння, візьмемо традиційні способи гідроізоляції фундаментів: обклеювання рулонними матеріалами та обмазування бітумними мастиками. Це найпоширеніші способи, що використовуються протягом багаторічної практики будівництва. Але результат від застосування цих способів гідроізоляції фундаментів досить слабкі, і, думаю, багато хто стикався з наслідками від їх недоліків. Чому ми це теж розглянемо.

Основними критеріями, за якими ми будемо проводити порівняння:

  • вартість гідроізоляційних матеріалів на кв. метр;
  • витрати на монтаж гідроізоляції кв. метри;
  • термін служби гідроізоляції.
Додаткові параметри, які допоможуть нам глибше визначити гідроізоляційний ефект:
  • водонепроникність фундаменту в цілому;
  • стійкість гідроізоляції до механічних пошкоджень;
  • корозійна стійкість фундаменту;
  • ціна гідроізоляції через 10, 20 та 30 років експлуатації фундаменту.

Нижче ми коротко розглянемо всі особливості обраних методів гідроізоляції фундаменту.


Обклеювальна рулонна гідроізоляція для фундаментів


З рулонних матеріалів для гідроізоляції фундаментів найчастіше застосовують євроруберойд або дренажні мембрани.

Спосіб монтажу: на суху та гладку зовнішню поверхню фундаменту попередньо прогрунтовану спеціальним праймером, розкочуються смуги рулону з розігріванням та притискаються до поверхні. Для кращого схоплювання з поверхнею може застосовуватися спеціальний клей на бітумній основі.

Вимоги до поверхні: повинна бути рівною і гладкою, без виступів і западин, обов'язково сухою. Тому перед монтажем необхідно виконати вирівнювання поверхні фундаменту. При монтажі необхідно приділяти велику увагу швам між смугами матеріалу – вони повинні бути щільно склеєні між собою внахлест без зазорів та здуття та додатково прошпакльовані герметиком для швів (що практично ніколи не виконується).


Технологія гідроізоляції монолітного фундаменту обклеювальною гідроізоляцією


Термін служби: 10-15 років залежно від виробника (на практиці термін служби значно менший). Рулонні матеріали на бітумній основі схильні до старіння і з часом значно втрачають свою еластичність. Часто руйнуються від впливу мікроорганізмів. Корозійна стійкість дуже низька. При зворотному засипанні фундаменту та утрамбуванні ґрунту, можливі механічні пошкодження, що призводить до порушення цілісності гідроізоляційного шару та виникнення протікання. Тому при обклеюванні фундаменту рулонними матеріалами необхідно дотримуватися особливих вимог до якості обвалування.


Гідроізоляція фундаменту руберойдом


Обмазувальна гідроізоляція для монолітних та збірних фундаментів


Гідроізоляція фундаменту обмазуванням бітумними мастиками - не менш поширений метод будівництва. Виконується шляхом суцільного промазування поверхні кількома шарами мастики на бітумній основі.

Спосіб монтажу. Перед нанесенням мастики, поверхня ґрунтується бітумним праймером. Безпосередньо мастика наноситься холодним способом - суцільним нанесенням за допомогою щітки або спеціального розпилювача. Кількість шарів від 2 до 4 та більше (залежно від умов).

Час висихання кожного шару 8-12 годин. При гідроізоляції фундаменту обмазувальна гідроізоляція поєднується з рулонною: бітумна мастика для обмазування вертикальних стін, рулонна гідроізоляція для гідроізоляції плити фундаменту.

Тому найслабшим місцем у цьому випадку є місце з'єднання рулонної гідроізоляції з обмазувальною. Без застосування герметиків чи спеціальних стрічок тут не обійтися. Бітумні мастики після висихання мають значне усадження і з часом втрачають свої властивості.

Вимоги до поверхні. При нанесенні поверхня також повинна бути сухою, чистою, без западин, раковин і виступів. Тому перед нанесенням необхідно провести вирівнюючі штукатурні роботи


Гідроізоляція фундаменту мастиками Ізолекс Гідроізоляція фундаменту бітумною мастикою


Термін служби. Бітумні мастики також згодом втрачають свою еластичність, руйнуються від шкідливих та агресивних сполук. Не стійкі до механічних пошкоджень, які можуть виникнути при зворотному засипанні фундаменту. Термін служби 7 - 12 років залежно від виробника.


Зруйнована бітумна гідроізоляція фундаменту


Проникаюча гідроізоляція для фундаментів Пенетрон


Проникаюча гідроізоляція Пенетрон - матеріал, який гідроізолює не шляхом створення гідроізоляційного шару на поверхні як у попередніх способах гідроізоляції, а шляхом значного підвищення показника водонепроникності бетону. Це відбувається за рахунок створення кристалічної сітки в порах і мікротріщин бетону, яка складається з хаотично розташованих кристалів. Кристали створюються від взаємодії хімічної частини Пенетрону з водою та компонентами бетону. Тобто. структура бетону настільки ущільнюється, всі тріщини та пори щільно заростають кристалами, що воді, щоб потрапити в тіло бетону, потрібно мати надтиск.

Ознайомитись з технологією гідроізоляції монолітного фундаменту на стадії заливання можна тут.

Як правильно зробити гідроізоляцію збірних фундаментів Пенетроном можна дізнатися, перейшовши за посиланням "Гідроізоляція збірних та монолітних фундаментів"

Спосіб нанесення. У системі Пенетрон є два матеріали, однакові за принципом дії та процесом підвищення водонепроникності бетону, але різні за способом введення в бетон: Пенетрон ― проникаючий матеріал, який наноситься щіткою у два шари на вологу поверхню фундаменту; Пенетрон Адмікс ― добавка до бетону, за допомогою якої можна забезпечити високу водонепроникність бетону на стадії приготування бетонної суміші. Пенетрон Адмікс додається в бетон при замішуванні на бетонному вузлі або на будмайданчику у бетоновозі.

Вимоги до поверхні. Для гідроізоляції Пенетроном не має значення структура поверхні – адже Пенетрон у робочому стані є густою рідкоподібною масою, якою промазується поверхня фундаменту. Головне – рівномірно розподілити цю масу, в якій знаходиться хімічні компоненти, що проникають у бетон і викликають зростання кристалів. Тому ніяких штукатурних або шпаклювальних робіт, що вирівнюють, на поверхні фундаменту виконувати не потрібно.


Гідроізоляція для фундаменту Пенетрон Гідроізоляція фундаментної плити Пенетроном


Термін служби. Гідроізоляція Пенетрон підвищує водонепроникність бетону та забезпечує його сталість та навіть додатковий приріст з часом. Тому термін служби гідроізоляції Пенетрон дорівнює терміну служби фундаменту. Тобто, гідроізоляція забезпечується одноразовим виконанням на стадії будівництва і це виключає необхідність планового ремонту або відновлення шару як у традиційних способах гідроізоляції. Кристали Пенетрона не схильні до впливу води, агресивних сполук, не старіють. Зростання кристалів у разі застосування гідроізоляції Пенетрон відбувається з поверхні фундаменту на глибину до 0,5 м.

У випадку використання Пенетрон Адмікса хімічні компоненти розподіляються рівномірно по всій товщі бетону і при появі тріщин забезпечують їхню кристалізацію. Механічні пошкодження на поверхні не знижують гідроізоляційні придбані гідроізоляційні властивості фундаменту.


Пенетрон Адмікс для гідроізоляції фундаменту Первинна гідроізоляція фундаменту

Перейдемо до порівняння описаних способів гідроізоляції фундаменту та з'ясуємо, чому гідроізоляція Пенетрон найбільш ефективна.

Вихідні дані – товщина стінки фундаменту 0,4м.


1. Вартість гідроізоляційних матеріалів на кв. метр. (станом на серпень 2012р.)
  • Рулонна гідроізоляція
25 грн/м.кв. (з праймером)
  • Обмазувальна гідроізоляція
65 грн/м.кв.
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
80 грн/м.кв.
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
136 грн/м.кв.
2. Витрати на монтаж гідроізоляції 1 кв. метра.
  • Рулонна гідроізоляція
45 грн/м.кв.
  • Обмазувальна гідроізоляція
50 грн/м.кв.
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
40 грн/м.кв.
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
0 грн/м.кв.
3. Загальна вартість квадратного метра гідроізоляції фундаменту (вартість матеріалів + вартість монтажу)
  • Рулонна гідроізоляція
70 грн/м.кв.
  • Обмазувальна гідроізоляція
100 грн/м.кв.
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
120 грн/м.кв.
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
136 грн/м.кв.
4. Водонепроникність фундаменту в цілому: (водонепроникність гідроізоляції + водонепроникність фундаменту):
  • Рулонна гідроізоляція
0,5 МПа (0,1 МПа руберойд протягом 72 годин + 0,4 МПа бетон фундаменту)
  • Обмазувальна гідроізоляція
0,6 МПа протягом 72 годин (0,2 МПа мастика в два шари + 0,4 МПа бетон фундаменту)
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
1,2-2 МПа на весь термін служби фундаменту
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
1,2-2 МПа на весь термін служби фундаменту
5. Стійкість гідроізоляції до механічних пошкоджень.
  • Рулонна гідроізоляція
не стійка, особливі вимоги при зворотному засипанні
  • Обмазувальна гідроізоляція
не стійка, особливі вимоги при зворотному засипанні
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
механічні пошкодження та монтаж на поверхні не знижує гідроізоляційні властивості фундаменту
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
механічні пошкодження та монтаж на поверхні не знижує гідроізоляційні властивості фундаменту
6. Корозійна стійкість
  • Рулонна гідроізоляція
слабка
  • Обмазувальна гідроізоляція
слабка
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
бетон з Пенетроном стійкий до розчинів кислот, лугів та солей
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
бетон з Пенетроном Адміксом стійкий до розчинів кислот, лугів та солей.
7. Термін служби гідроізоляції фундаменту
  • Рулонна гідроізоляція
10 років
  • Обмазувальна гідроізоляція
7 років
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
Весь термін служби фундаменту
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
Весь термін служби фундаменту
8. Вартість гідроізоляції через 10 та 20 років
  • Рулонна гідроізоляція
140 та 210 грн/м.кв. (вимагає відновлення шару кожні десять років)
  • Обмазувальна гідроізоляція
200 та 300 грн/м.кв. (вимагає відновлення шару кожні десять років)
  • Проникаюча гідроізоляція Пенетрон
120 грн/м.кв. (робиться один раз)
  • Добавка до бетону для гідроізоляції Пенетрон Адмікс
136 грн/м.кв. (робиться один раз)


Висновок


Незважаючи на деяку дешевизну рулонної та обмазувальної гідроізоляції на стадії будівництва, ці способи значно поступаються гідроізоляційним властивостям перед проникаючою гідроізоляцією Пенетрон. Економія 20-30 грн/м.кв. недоцільна, якщо Пенетрон забезпечує значний запас водонепроникності фундаменту на весь термін його служби. А якщо взяти показник вартості гідроізоляції в часі через 10 і 20 років, то перевага у Пенетрона безсумнівна.

Виконавши гідроізоляцію фундаменту один раз і витративши 120-130 грн/м.кв. ви отримаєте високий гідроізоляційний ефект, який збережеться і навіть збільшиться з часом. Гідроізоляцію Пенетрон переробляти та ремонтувати не потрібно.

Цим забезпечується та економія коштів на експлуатацію будівлі.

Таким чином, ми підтвердили слова про те, що гідроізоляція Пенетрон значно ефективніша за традиційні способи гідроізоляції фундаментів. За допомогою Пенетрона можна отримати високий гідроізоляційний ефект при низьких витратах.